İzmir’deki patlamada hayatını kaybedenler için cenaze töreni

İzmir’in Torbalı ilçesinde bir lokantada meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Birgül Sarsılmaz (44) ve kardeşi Evin Aslan, Havin Ergin (17), Dilek Bağ (24) için İzmir’de cenaze töreni düzenlendi.

Ruken Çağur’un cenazesi de defnedilmek üzere Mardin’in Derik ilçesine gönderildi.

11. SINIFA GİDİYORDU

Ergin’in cenazesi aile yakınları tarafından İzmir Adli Tıp Kurumundan alınarak Menderes ilçesine bağlı Değirmendere Mahallesi mezarlığına getirildi.

AA’nın haberine göre baba Muttalip Ergin, kızının tabutuna sarılarak vedalaştı. Ergin’in cenazesi kılınan namazın ardından defnedildi.

Cenazeye Menderes Kaymakamı Cevat Çelik, Ergin ailesi ve yakınlarıyla çok sayıda kişi katıldı. Menderes Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi olan Havin Ergin’in yakınlarıyla birlikte dün Torbalı ilçesine bağlı Ayrancılar Mahallesi’ne kız isteme merasimi için gittikleri öğrenildi.

Ergin’in akrabası 19 yaşındaki Seher Ergin ile birlikte ayakkabı almak için patlamanın yaşandığı lokantanın yakınlarında bulundukları sırada patlamanın yaşandığı belirtildi.
Seher Ergin’in tedavisinin İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ettiği öğrenildi.

4 AYLIK HAMİLEYDİ

Hayatını kaybeden kardeşler Birgül Sarılmaz ile Evin Aslan’ın cenazeleri de otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi. İki kardeşin cenazeleri, Torbalı’nın Subaşı Mahallesi’ne getirildi. Subaşı Camisi’nde öğle vakti iki kardeş için cenaze düzenlendi.

Cenazeye İzmir Valisi Süleyman Elban, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir, Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, İzmir İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Osman Kılıç, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Okay Memiş, baba İbrahim Savucu, Birgül Sarılmaz’ın eşi Deniz Sarılmaz, Evin Aslan’ın eşi Şükrü Aslan, aile yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.

Namazın ardından iki kardeşin cenazeleri, Subaşı Mezarlığı’na götürülüp, yan yana toprağa verildi. Hayatını kaybeden Evin Aslan’ın 4 aylık hamile olduğu öğrenildi. Baba İbrahim Savucu, “Pazara giderken olay yaşanmış. Küçük kız hamileydi. Bayramda eve gelmişlerdi. O zaman söylemişlerdi” dedi.

DİLEK BAĞ DA TOPRAĞA VERİLDİ

Bu arada patlamada yaşamını yitiren Dilek Bağ’ın yakınları tarafından alınan cenazesi de öğlen Torbalı’ya getirildi. Bağ için Fevzi Çakmak Mahallesi Hacıosman İhlas Camisi’nde cenaze düzenlendi. Cenazede, Bağ’ın tabutuna duvak serildi. Annesi Adalet ve babası Murat Bağ, cenazede taziyeleri kabul etti. Namazın ardından Bağ’ın bir süre omuzlarda taşınan cenazesi, Elmalı Mezarlığı’na götürülüp toprağa verildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir